X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

تشکل فرهنگی مذهبی موعود مهربان

دانشگاه علوم و تحقیقات فارس

درباره تشکل فرهنگی مذهبی موعود مهربان

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر تو که ندیده عاشقت شدیم

 اعتقاد به اصل امامت ، خورشید حیات بخشی است که با هستی تک تک شیعیان گره خورده و از رهپویی کج راهه‌ها و بی‌راه‌ها جلوگیری می‌نماید . در این میان اعتقاد به وجود مقدس حضرت بقیه الله الاعظم (عج الله تعالی فرجه ) و انقلاب جهانی آن حضرت یا در یک کلمه مهدی باوری ، از بنیان‌های اصیل اعتقادی است، بطوری که بدون اعتقاد اصیل و ژرف به آن، نمی‌توان نام خود را منتظر واقعی آن حجت الهی گذاشت . شیعه بر این باور است که تنها کسی که ریشه‌ی تمامی ستم‌ها را از میان بر خواهد افکند و تمام جهان را از مهربانی و برادری سرشار خواهد ساخت ، حضرت اباصالح المهدی (عج الله تعالی فرجه) خواهد بود .

او کسی است که همه پیامبران ، امامان و اولیای الهی از سالیان دور بر آمدنش بشارت می‌دادند و به یاد او و انقلاب او ، پیروان و محبان خود را آرامش می‌بخشیدند . کسی که اسلام را در پهنه گیتی فراگیر خواهد ساخت و کلمه«لا اله الا الله، محمّدٌ رسولُ الله؛ علیٌّ ولیُ الله» را در سراسر عالم طنین انداز خواهد نمود .

پس بر همگان لازم است که ایشان را شناخته ، همیشه به یاد آن حضرت باشند ؛امام را در لحظه لحظه دقایق عمر، بر رفتار خود ناظر دیده و برای تعجیل در فرج آن موعود مهربان (عج الله تعالی فرجه)  ، دست نیاز و دعا به پیشگاه واحد مطلق گشوده، و از خداوند تسریع در امر فرجشان را خواستار باشند و با اعمال و رفتار خود نیز موجبات رضایتشان را فراهم ساخته، از حریم مقدسشان در تندبادهای آخرالزمان صیانت نماید تا انشاالله توفیق یابند و با ولی خدا همراه باشند؛ چرا که کسی که با امام نور همراه نباشد ، گرفتار امام نار می‌گردد ؛ و چه سعادتی بالاتر از آنکه امام زمانمان از ما راضی و خشنود باشد، چرا که رضایت او رضایت پروردگار جهانیان(عَزّوَجل) است.

با چنین دیدگاهی دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات فارس بر آن شدند تا نسبت به ادای بخشی از وظایف  خود نسبت به موعود مهربان (عج الله تعالی فرجه) و نهادینه کردن فرهنگ مهدوی گامی هر چند کوچک بردارند . بر همین اساس در بهار 1388 طرح اولیه ایجاد تشکل فرهنگی مذهبی در دانشگاه علوم و تحقیقات فارس ارائه شد که با همت جمعی از دانشجویان و همکاری و مساعدت مسئولان، به ثمر نشست و به نام مبارک موعود مهربان (عج الله تعالی فرجه)  مزین گردید . امید آن که در سایه توجهات رب جلیل و موعود مهربان (عج الله تعالی فرجه) ، موجبات کسب رضایت ایشان را فراهم آوریم و با شناختن و شناساندن هر چه بهتر موعود مهربان (عج الله تعالی فرجه)؛ظرفیت پذیرش آن باقیمانده حجت های الهی را در خود و دیگران ایجاد کرده؛ به سوی آینده پر نور ظهور موعود مهربان (عج الله تعالی فرجه)؛ ظهور آن خورشید تابان مهربانی حرکت کنیم .

 و در این ایام غربت زده غیبت...

و در این ایام غربت زده غیبت چگونه به این فراق و سوز هجر دلداران خاتمه دهیم و دیدگانمان را به نور جمال ملکوتیشان روشن سازیم؟

آری... آنچه ما را از درک حضور امام محروم می کند غیبت امام نیست ، غفلت ماست! و این غفلت جز با یاری موعود مهربان به پایان نخواهد رسید ؛ نه اینکه او به یاری ما نیازمند است ، نه !  آن موعود مهربان را خداوند یاور است و کمک کار ، آن  هنگام که وعده اش در رسد . این ما هستیم که نیازمند لطف و عنایت اوییم !

می خواهیم آن عهدی را که قرن هاست در فراموشی قرار گرفته دوباره تجدید کنیم ؛

می خواهیم تاریکی غفلت را با نور الهی روشن سازیم ، ظلمتی که با تیرگی گناه و غفلت خودمان به وجود آمده ؛ و تشکل فرهنگی مذهبی موعود مهربان به امید زدودن غبار غفلت است و سرور... ،سرور به سروری آن ولایت مطلق !

 اهداف تشکل فرهنگی مذهبی موعود مهربان:

ü کسب رضایت حق تعالی و موعود مهربان (عج الله تعالی فرجه)

ü   تلاش در جهت از بین بردن نگاه منفی نسل جوان نسبت به دین و مذهب

ü   ارتقای سطح فرهنگی و مذهبی دانشجویان

ü   آشنایی دانشجویان با وظایف شیعیان در قبال موعود مهربان (عج الله تعالی فرجه) در عصر غیبت

ü  احیای روحیه انتظار در بین دانشجویان

ü   آسیب شناسی در حوزه مهدویت و پاسخگویی علمی به شبهات در حوزه مهدویت

safire Adl@yahoo.com